Tato stránka je vytvořena dle platných standardů jazyka HTML a CSS. Chcete-li ji vidět tak, jak je opravdu navržena, doporučujeme vám nainstalovat prohlížeč, který respektuje platné standardy.

Pilates (Pilatesova metoda)

J.

Celá Amerika teď cvičí Pilates, tak se není co divit, že kurzy pro instruktory jsou předražené, knihy o Pilates většinou drahé.. Buďme rádi, že některé organizace zveřejnily pár cviků on-line a my máme čím trošku opepřit naše aerobikové hodiny.

co je to Pilates?

Stručně řečeno jde o směs metody Josepha H.Pilates (Němce narozeného r.1881, který vytvořil systém cviků během 1.světové války pro nepohyblivé pacienty), jógy a Nautilus. Pilates donedávna používali pouze tanečníci.

Soustředí se na budování síly a flexibility, zlepšení koordinace, rovnováhy a držení těla, a zvýšení vytrvalosti. Pilatova metoda věří, že díky zpevnění jádra těla, celé tělo bude vyvážené a formované. Všechny Pilates pohyby vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad. Jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly.

Přestože se jedná o low-impact cvičení, jde o cvičení velmi intenzivní.
Cvičí se na zemi bez použití činek nebo s pomocí zvláštních konstrukcí, které vypadají jako kombinace žebříků a hrazdy s pojízdnými deskami na nich. Pilates je ideální pro všechny, staré či mladé, pro lidi v kondici i bez, stejně tak pro ty s chronickými bolestmi, po úrazu nebo s astma. (čtěte: pi-lá-týz)


cviky Pilates:

(bohužel jen v angličtině)

Thriveonline

-9 cviků s fotkama a vysvětlením (např. Ponoření labutě, Kruhy jednou nohou, Nůžky, Pila)

Oxygen

The Mermaid (mořská panna)- slouží k protáhnutí těla a snížení stresu
The Roll-up - zmírňuje bolesti zad
The Hundred - cvik důležitý pro rovnováhu

více informací o Pilates

JITKA

názory, připomínky? ==> pište!
© 1999-2002 - aerobicMANIA - last modified: 8.9.2000